Genel

Gıda Ambalajları Çeşitleri

Gıda Ambalajı

Gıda Ambalajı

Gıda ambalajları genel anlamda gıdanın korunması adına üretilen ve bu durum dışında da farklı işlevler sunmakta olan ürünlerdir. Truva Ambalaj olarak çocuk bezi ambalajı, kargo poşeti ve daha pek çok farklı ürün ambalajlama işlevi için yüksek kalitelere sahip ambalajlar üretmekteyiz. Bununla birlikte üretmiş olduğumuz her türlü ambalaj ise bünyemizde bulunan üstün teknolojik makinler sayesinde üretilmektedir.

Bir ambalajdan beklemeniz gereken en önemli durum ise hem müşteri memnuniyetini sağlaması hem de tam anlamıyla ürünü koruması olacaktır. Bunun yanında ambalajların doğa dostu ve çevreyi kirletmeyecek bir biçimde üretilmiş olması da büyük önem taşıyacaktır. Bu noktada ise ürünlerimizin doğa dostu materyallerden alınarak, flesko baskı, kesim ve farklı işlemlerle birlikte siz müşterilerimize sunulduğundan da bahsedebiliriz.

Hammadde stoğumuz da oldukça güçlü olmasında kaynaklı olarak istediğiniz her türlü ürünü kısa bir süre içerisinde elinize ulaştırabilmekteyiz.

Gıda Ambalajı Nasıl Olmalıdır?

Gıdalar içerdikleri su ve yüksek besin değeri sebebiyle ortam şartlarında fiziksel, kimyasal ve mikrobiyal deformasyonlara açık bir haldedir. Bu bozulmalar neticesinde gıdalarda istenmeyen tat, koku, görünüş ile birlikte aynı zamanda sağlığa zarar verebilecek biyolojik durumlar da oluşabilir. Gıdalar, üretildiği andaki tazeliğiyle tüketiciye ulaştırılabilmesi ve az önce bahsedilen problemlerin ortadan kaldırılması amacı ile çeşitli ambalaj materyalleri ile paketlenmektedir.

Gıda ambalajları için kullanılan malzemeler arasında cam, kağıt, plastik türevleri ve tenekeler sayılabilmektedir. Her bir farklı ürünün ise tamamen sağlıklı olması ve ürünü koruması gerekecektir. Bu ambalaj materyalleri ise genel anlamda gıdaların türüne ve gıdaların bozulmasında hangi şartların etkili olduğuna göre belirlenmektedir.

Buna göre gıda ambalajı nasıl olmalıdır dediğimizde özellikle şeffaf gıda ambalajı sayesinde gıdanın tam bir görünümü sağlanabilir ya da naylon gıda ambalajı kullanılabilir. Naylon gıda ambalajları bir streç film şeklindedir ve bazı gıdalarda kullanılmasa da bazı farklı gıdalar için ideal olarak görülebilmektedir.

Gıda Ambalajları Nasıl Dizayn Edilebilir?

Gıda ambalajı dizaynı için ise farklı teknikler kullanılabilir. Bu anlam da farklı markaların tanıtımı ve gıdanın tam olarak bilgilerinin ambalaj üzerinde bulunması gerekecektir. Bunun yanında pazarlama stratejileri adına paketlemenin oldukça dikkat çekici olması da gerekecektir. Bu noktada ise renkli gıda ambalajı ya da baskılı gıda ambalajı kullanılabilmektedir.

Baskılı şeffaf gıda ambalajı en çok tercih edilen olup baskısız gıda ambalajı da ürünün açık bir şekilde sergilenebilmesi adına yardımcı olabilmektedir.

Gıda Ambalajı Fiyatları

Gıda ambalajı fiyatı birçok farklı unsura uygun olarak biçim değiştirebilir özellikler sergileyecektir. Buna göre satın almış olduğunuz gıda ambalajının belirli standartlarda üretilmesinin önemi ile birlikte gıda ambalajı fiyatlarının da bu noktada yükselme yaşaması olası olacaktır.

En ucuz gıda ambalajı fiyatları ise markamız bünyesinde sizlerle buluşmaktadır. Buna göre gıdaların iyi bir şekilde paketlenebilmesi, ulaştırılabilmesi, bozulmaması ya da şeklinden bir unsur kaybetmemesi için sağlıklı gıda ambalajı kullanmanız gerekecektir.

Gıda ambalajları üreticileri olarak her türlü gıdanın sağlıkla üreticiden tüketiciye buluşması konusunu oldukça ciddiye alıyor ve bununla birlikte her türlü gıda için de özel olarak ambalaj üretiyoruz. Böylelikle müşterileriniz her anlamda sağlıklı bir gıda deneyimi yaşayabilmektedir.

Listeye geri dön